تبلیغات
گریه های بی بهانه - گفتگوی موسی (ع) با خدا
گریه های بی بهانه

خدایا ...خدایا ...یگانه تویی همه گریه ها را بهانه تویی

گفتگوی موسی (ع) با خدا

شنبه 13 تیر 1394

موسی (ع) به خداوند عرض کرد پروردگارا ! جزای کسی که شهادت بدهد که من رسول و نبی تو هستم و اینکه تو با من حرف زده ای چیست ؟ خداوند فرمود : ای موسی ! ملائکه ام به نزد او آمده و بشارت به بهشتم می دهند.

 موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که در مقابل تو به نماز بایستد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! ملائکه ام در حال رکوع ، سجود ، ایستاده و نشسته اش به او مباهات می کنند و هرکسی که ملائکه ام بر او مباهات نماید او را عذاب نمی کنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که به خاطر تو مسکینی را اطعام نماید چیست ؟ خداوند : ای موسی ! در روز قیامت به ندا کننده امر کنم که در میان مردم ندا کند فلان بن فلان از آزاد شدگان آتش جهنّم است.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که صله رحم را به جا بیاورد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! در مدت عمرش مونس او می شوم ، سختی های مرگ را بر او آسان می گردانم و نگهبان بهشت به او گوید : خوش آمدی از هر دری که می خواهی وارد شود.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که به مردم آزاری نرساند و به آنها احسان نماید چیست ؟ خداوند : ای موسی ! روز قیامت آتش جهنّم به او گوید که تو در من جایی نداری.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که با زبان و قلب به یاد توست چیست ؟ خداوند : ای موسی ! روز قیامت او را در زیر سایه عرشم جای خواهم داد و او را تحت حمایت خودم قرار می دهم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که در خفا و آشکارا از آیات و حکمت های تو را می خواند چیست ؟ خداوند : ای موسی ! مانند برق از پل صراط می گذرد.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که بر آزار و شماتت های مردم صبر می کند چیست ؟ خداوند : در جاهای ترسناک روز قیامت او را یاری می کنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که از خشیت تو اشک چشمش را جاری نماید چیست ؟ خداوند : ای موسی ! صورتش از گرمای آتش جهنّم در امان می ماند و در روز قیامت او را در امان می دارم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که در هنگام مصیبت صبر میکند و امر تو را اجرا نماید چیست ؟ خداوند : ای موسی ! به هر نفسی که میکشد درجه ای در بهشت به او می دهم که از دنیا و آنچه که در آن است بهتر میباشد.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که بر انجام واجبات تو صبر نماید چیست ؟ خداوند ای موسی ! به هر واجبی که به جا بیاورد درجه ای به او داده میشود.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که در شبی تاریک برای عبادت تو بلند شود چیست ؟ خداوند : در روز قیامت نور دائمی برای او واجب میشود ، برای او به تعداد هر چیزی که در شب تاریک و روشنایی روز و نور ستاره ها عبور کرده حسنه داده میشود.

موسی : پروردگارا ! جزای کسی که از گناهان خودداری نمی کند چیست ؟ خداوند : ای موسی ! نامه عملش را از پشت سر به دست چپش می دهم.

موسی : پروردگارا ! کیفر جزای کسی که زنا کند چیست ؟ خداوند :  ای موسی ! روز قیامت در میان دودی وارد میشود که بوی آن از بوی مُردار بدتر است.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که عبادت کنندگان تو را به خاطر دوستی با تو دوست بدارد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! آتش جهنّمم را بر او حرام میکنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که در دنیا زبانش به یاد توست ، و به تو تضرع و استغاثه می کند چیست ؟ خداوند : ای موسی در شدائد آخرت یاریش می نمایم.

موسی : پروردگارا ! کیفر کسی که مومنی را عمداً بکشد چیست ؟ خداوند : روز قیامت به او نظر نمی کنم و در لغزشگاه ها نجاتش نمی دهم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که کافری را بسوی اسلام فرا بخواند چیست ؟ خداوند : ای موسی ! در روز قیامت به او اجازه می دهم از هر کسی که خواست شفاعت نماید.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که مسلمانی را بسوی اطاعت تو فرا بخواند و او را از معصیت تو باز بدارد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! در روز قیامت او را در زمره پرهیزگاران محشور می کنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که نمازش را در وقت خود بجا می آورد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! خواسته هایش را بر آورده می کنم و بهشتم را بر او مباح می کنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که کفالت یتیمی را بر عهده بگیرد چیست ؟ خداوند : روز قیامت او را در زیر عرشم جای خواهم داد.

موسی : پاداش کسی که از خشیت تو وضویش را کامل بگیرد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! او را در روز قیامت در حالی که از پیشانی اش نور تلوءلوء می کند مبعوث می کنم.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که ماه رمضان را به خاطر مردم روزه بگیرد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! ثواب او مانند کسی باشد که روزه نگرفته است.

موسی : پروردگارا ! پاداش کسی که به خاطر رضای تو در روزهای طولانی روزه می گیرد چیست ؟ خداوند : ای موسی ! بهشتم برای اوست ، روز قیامت در هر کدام از مسیرهای وحشتناک امانی از برای اوست و او را از آتش جهنّم آزاد میکنم


feet issues
شنبه 18 شهریور 1396 02:36 ب.ظ
Very nice article, totally what I wanted to find.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:17 ب.ظ
Hello very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Amazing ..
I will bookmark your website and take the feeds additionally?
I'm happy to find numerous useful information right here in the submit,
we need work out extra techniques on this regard, thank you for sharing.

. . . . .
جیگر
دوشنبه 29 تیر 1394 04:57 ب.ظ
زیبا بووووووود
مثل همیشه
محمد شیرین زاده
چهارشنبه 17 تیر 1394 12:29 ب.ظ
ممنونم از حضورتون...
پاسخ hani : کاری نکردم
دبیرستان و کنکور فرا
دوشنبه 15 تیر 1394 11:31 ب.ظ
دوست من سلام
وب عالی دارید خدا قوت خسته نباشید.
شما هم در این امر خداپسنده شریک باشید
سایت دبیرستانی کنکوری فرا با آدرس www.fera.ir جهت ارائه خدمات رایگان به دانش آموزان و دانشجویان این مرز و بوم دایر گردیده و همواره تلاش کرده ایم بهترین ها را تقدیم نماییم حال شما دوست گرامی با لینک کردن ما در وب خود در این امر خیر سهیم باشید. رنک سایت ما بالا بوده و بازدید چند هزار نفری ما نیز برای شما هم مفید خواهد بود
همچنین ما به صورت ماهانه لیست وبلاگ هایی رو که ما رو لینک می کنند به هزاران کاربرمون ارسال می کنیم تا بازدید شما افزایش یابد
با سپاس فرآوان
فدا
دوشنبه 15 تیر 1394 01:28 ب.ظ
کم پیدایی؟؟؟
منتظر حضورت هستم...
پاسخ hani :
mehdi
دوشنبه 15 تیر 1394 12:43 ب.ظ
از مطالبتون راضی بودم و خوشحال شدم که به من سر زدی.اگر موافقی تبادل لینک یا بنر کنیم

خبرم کن.
محمد شیرین زاده
یکشنبه 14 تیر 1394 05:15 ب.ظ
سلام وب خیلی خوبی داری ب کلبه شعرم دعوتی ///
هستی...
یکشنبه 14 تیر 1394 04:12 ب.ظ
سلام ممنون که اومدین وبم بازم بیاین
فقط منظورتون از این شکلک که گذاشین رو نفهمیدم
کسب درامد واقعی
شنبه 13 تیر 1394 07:18 ب.ظ
دوستان کسب درامد واقعی برای شمامنم اول فکر میکردم سرکاریه ولی رفتم میدونید چیه این یک سایته که هر روز تبلیغات گوگل میگره و شما با کلیک بر روی تبلیغاتش پول میگرید خیلی ساده است امتحان کن ضرر نمیبینی روز در نیاری 2000 تا 3000 هزار تومان
لینک اموزش سایت درامد زا
http://p30up.ir/images/mbkhijhvkm8vu6xccm54.jpg

توجه داشته باشید هر چه در این سایت فعالیت کنید کلیک کنید
میتوانید در امد داشته باشید سایت امکانات زیادی داره که میشه درامد خیلی زیادی در ماه داشته باشید یعنی میتوانید هر روز کسب درامد کنید پس منتظر نمانید و ثبت نام کنید
مهدی یار
شنبه 13 تیر 1394 07:08 ب.ظ
سلام نماز روزه ی شما قبول موفق ومویید باشی وبت عالیه
پاسخ hani : ممنونم همچنین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها